Využití ICT ve slohu

10. dubna 2018 v 14:33 | Michaela Vančurová |  Internet a multimedia ve výuce českého jazyka
Podrobně jsem prostudovala on-line podporu pro výuku slohu na ZŠ paní učitelky Mgr. Kamily Balharové (dostupné z: http://kamizdat.wz.cz).

Při zavítání na tyto webové stránky se nám zobrazí dvě rubriky. První z nich se věnuje dramatice a druhá slohu. Sloh je dále rozčleněn pro žáky od 6. až 9. třídy ZŠ. Dále je stránka rozdělena na několik rubrik neboli tematických celků. U každého je podrobný popis daného tématu. Nechybí ani praktická cvičení, které si může učitel vytisknout a rozdat žákům k vypracování. Jsou doplněny o ikonky, které dávají možnost přímého tisku.

Webové stránky jsou zdarma a není nutná žádná registrace, což je velké plus.

Autorka také píše, že všechny hodiny zde uvedené absolvovali úspěšně také žáci se specifickými poruchami učení. Je rozhodně pozitivní, že paní Balharová myslela i na tyto žáky.

Naopak mě zklamala informace, že tyto stránky vznikly ještě před nástupem RVP ZŠ. Ačkoliv internet nám dává možnost neustále informace aktualizovat, autorka stránek je neplánuje poupravovat, aby byly aktuální.

Velké negativum vidím v zastaralosti některých kapitol. Například u tvorby CV dnes upřednostňujeme strukturovaný životopis, ke kterému se přikládá také motivační dopis, o kterém zde není ani zmínky. Žákům bych ukázala jednotlivé vzory CV a vysvětlila jim, co je nutné a není nutné zde psát, jaká forma je nejlepší a čemu se naopak vyhnout.

Dle mého názoru je tento portál rozhodně využitelný v praxi. Jednotlivé kapitoly jsou zpracovány přehledně a stručně. Navádějí učitele a pomáhají mu učit žáky. Jsou především inspirativní, pokud se jedná o výuku literární výchovy a slohu. Internetové stránky www.kamizdat.wz.cz závěrem hodnotím kladně, i když grafika na dnešní moderní dobu není dotáhnuta do konce a rozhodně bych ocenila u jednotlivých tematických celků různé animace či videa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama